Майя. Міфологія Давньої Греції

Майя. Міфологія Давньої Греції

Майя (за грецькою міфологією) — Німфа аркадської гори Киллена, кохана Зевса, старша із сімох Плеяд, доньок Атланта і Плейони. У Майю закохався Зевс і відвідував її ночами, коли його дружина Гера вже спала. За Гесіодом і Аполлодором від громовержця Майя народила Гермеса, який зростав так швидко, що вже в перший день свого життя вкрав стадо у Аполлона (Гесіод; Аполлодор). Ім’я Майя (матінка, годувальниця) вказує на властиві їй функції вигодовування і виховання. Вона виховувала сина Зевса і Німфи Каллісто Аркада. З якоїсь причини Майя не піддавалася переслідуванням Гери. За словами Аполлодора вона навіть захищала відданого їй на виховання Аркада. Разом із сестрами Майя була перетворена в сузір’я Плеяди.

Майя (за грецькою міфологією) — у римській міфології Богиня весни. Римляни ототожнювали Майю з італійською Богинею Майестою, покровителькою родючої землі. Їй приносили жертви першого травня. Від її імені походить назва місяця травня у римському календарі (Макробій). У римську для еллінізму епоху Майя вважалась дружиною Вулкана і матір’ю Меркурія, ототожнювалася в різні часи античності з римськими Богинями Бона Деа, Опсою, Фауною, Фатуєю.

Майя. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися