Римський бог Марс — Бог війни

Римський бог Марс — Бог війни

Марс (за римською міфологією) — Бог війни, прадавнє божество Італії і Риму, яке входило в тріаду Богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірин. У давнину він вважався Богом родючості і рослинності, але поступово набув войовничого характеру. Марс супроводжував воїнів, що йдуть на війну, приймав жертовні дари перед битвою і з’являвся на полі битви у супроводі Богині війни Беллони. Символом Марса був спис, що зберігався в царському палаці, — регин. У палаці зберігались і дванадцять щитів, один з яких, за переказами, впав з піднебесся як свідчення непереможності римлян, а останні були майстерними копіями, покликаними збити з пантелику викрадачів.
Полководець, вирушаючи на війну, волав до Марсу, приводячи до руху в палаці щити і спис. Після закінчення військових дій Богові війни приносили в жертву коня з тієї квадриги, що перемогла на перегонах. Великою популярністю користувався Марс в період Республіки: його зображення чеканилось на монетах. Бога нагороджували епітетами «переможець», «розширює імперію», «умиротворитель». У західних римських провінціях із образом Марса пов’язували головних Богів територіальних і племінних общин. Саме тому деякі дослідники вважали, що ранні римські уявлення про Марса як про верховне божество продовжували жити в народних відданнях. Богу війни Марсу в старогрецькій міфології відповідає Бог Арес. Відмінність від грецького Ареса у тому, що Марс почитався в Римі вище за інших Богів. Можливо це тому, що по легенді, його сини Рем і Ромул заснували це місто. Вважалось, що Марс був наділений трьома життями.

Римський бог Марс — Бог війни

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Зефір — один із синів Астрея і зорі Еос, брат Борея і Нота, Бог західного вітру.

Іліфія — Богиня-покровителька породіль, донька Зевса і Гери (Гесіод). У грецьких оповідях Іліфія з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні.

Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися