Марпесса. Міфологія Давньої Греції

Марпесса. Міфологія Давньої Греції

Марпесса (за грецькою міфологією) — донька Евена, матір Клеопатри. Батько Марпесси запрошував усіх її женихів позмагатися із ним в гонках колісниць, причому переможцю обіцяв руку доньки, а програвшим відрубував голову. Аполлон, що закохався у Марпессу, обурився таким варварським звичаєм і викликав Евена на змагання. Небайдужий до Марпесси був і Ідас, син Посейдона. Він викрав Марпессу під час сватання Аполлона і, перш ніж Бог встиг що-небудь зробити, віз її на дарованій йому Посейдоном крилатій колісниці. Батько Марпесси, що кинувся в гонитву, не міг наздогнати втікачів. У відчаї Евен заколов своїх коней і кинувся в річку, яка стала називатися його ім’ям.
Аполлон наздогнав Ідаса в Мессенії, і той наважився вступити в сутичку з Богом. Зевс розняв бійців і запропонував Марпессі самій обрати собі чоловіка. Марпесса, побоюючись, що Аполлон кине її, коли вона постаріє, обрала Ідаса (Аполлодор). Від нього вона народила Клеопатру — дружину Мелеагра. Після загибелі чоловіка Марпесса кинулася в похоронне вогнище (Гомер, «Іліада»).

Марпесса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еос (за грецькою міфологією) — Богиня ранішньої зорі, донька Титану Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Селени.

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися