Меріон. Міфологія Давньої Греції

Меріон. Міфологія Давньої Греції

Меріон (за грецькою міфологією) — син Молу, племінник Ідоменея, що припливли разом під Трою. Деякі джерела називають його серед женихів Єлени (Гігін). Як зброєносець свого дядька, Меріон відправився під Трою, де проявив себе вірним соратником Ідоменея і став його нерозлучним супутником. Меріон разом із Ідоменеєм беруть активну участь в битві за кораблі. Коли Одіссей вирушав на нічну розвідку до Трої, Меріон доручив йому знаменитий шолом, вкрадений Автоліком у Амінтора. Меріон в битві допомагає Менелаю відстояти тіло Патрокла і згодом бере участь у похоронних іграх пам’яті вбитого. Особливо вирізнявся у стрілянині з лука (Гомер, «Іліада»). Згідно пізньої версії, після Троянської війни Меріон потрапляє до Сицилії і оселяється у вихідців з Криту в Гераклеї Мінойській, де в історичний час існував культ Меріона (Діодор).

Меріон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися