Маріандіни. Міфологія Давньої Греції

Маріандіни. Міфологія Давньої Греції

Маріандіни — давня народність у північно-східній Віфінії, невідомого походження. Геродот відрізняє їх від фракійських фінів, основного населення цих земель. Віфінія — область у Малій Азії. Населена в глибокій старовині бебрінами, вона називалася на їх ім’я Бебрініею, а згодом отримала назву Віфінія від фракійців-віфінів які, перейшовши фракійський Босфор, оселились у Малій Азії. Спочатку кордони їх поширення були не великі, і, ймовірно, багато часу пройшло, доки Віфінія прийняла ті кордони на які вказує Страбон. За словами цього письменника, Віфінія на сході межувала з Пафлагонією, Маріандинами і частиною Епіктетів; на півночі — із Понтом; на заході — з Пропонтідою; на півдні — з Мізієй. Ксенофонт і Птоломей приєднують до цієї області ще і Маріандинів, відокремлених від Пафлагонів річкою Парфеній, і в цьому-то останньому об’ємі, з приєднанням ще Пафлагонії, Віфінія була оголошена римською провінцією в 75 році нашої ери.

Маріандіни. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися