Мальпадія. Міфологія Давньої Греції

Мальпадія. Міфологія Давньої Греції

Мальпадія (за грецькою міфологією) — донька божества виноградної лози Стафіла і Хрісофеміди. Батько довірив Мальпадії і її сестрі Парфенос вартувати льох, в якому зберігалося коштовне вино. Сестри заснули, і свині, що паслися біля будинку, забралися в льох і перебили всі судини. Жахаючись батьківського гніву, дівчата кинулися із скелі в морі, але їх врятував Аполлон і переніс на Херсонес Карійський, де Мальпадія і Парфенос почиталися як місцеві божества. До принесення жертв Мальпадії і її сестрі не допускалися люди, що стосувалися свиней або які споживали свинину.

Мальпадія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає…

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає…

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає…