Македонія. Міфологія Давньої Греції

Македонія. Міфологія Давньої Греції

Македонія — країна на Балканському півострові, що примикає до північно-західної частини Егейського моря (Салонікська затока) і оточена зі всіх боків високими горами. Населення Македонії складали різні по мові і походженню племена, як іллірійські, так і фракійські. До них згодом приєдналось еллінське плем’я, яке частково відтіснило варварів на околиці, частково злилося з ними, так що греки дивились на македонян як на напівварварів. В Македонії був поширений культ Вакха, Зевса Олімпійського і Муз. З міст найкращими були Метоне, еретрійська колонія, захоплена в 353 році до нашої ери Філіппом II, і Підна, розорена в 411 році до нашої ери Архелаєм (історична фігура, не плутати з міфологічним Героєм). Власне, син царської рабині Архелай, вбив законних спадкоємців, аби безперешкодно зайняти македонський престол. Досягнувши влади, він тримався мирної політики, заснував багато міст, провів багато доріг, продовжував організацію війська, ввів гімнастичні змагання на зразок грецьких біля міста Діона, зібрав при своєму дворі художників і поетів (Зевксіс, Херів, Агапон, Еврипід).

Македонія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі (за грецькою міфологією) — дізнатися

Наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.