Макарей. Міфологія Давньої Греції

Макарей. Міфологія Давньої Греції

Макарей (за грецькою міфологією) — син Еола, онук Елліна і Німфи Орсеїди, брат Канаки. За Овідієм Канака закохалася в свого рідного брата Макарея і вступила з ним в злочинний зв’язок. Народжене дитя було вбите Еолом, він же наказав донці накласти на себе руки. Макарей за прикладом сестри вбив себе. Павсаній стверджував, що в Макарея і Канаків була донька Амфісса.

Макарей (за грецькою міфологією) — жрець Діоніса, який вбив іноземця, що віддав йому на зберігання золото, і зарив труп в храмі. Розгніваний Бог послав безумство на синів Макарея: наслідуючи ритуал жертвоприношення, один заколов іншого на домашньому вівтарі, але був тут же вбитий матір’ю, що вдарила його вихваченим з вогню поліном. Після цього Макарей вразив дружину тирсом. На суді Макарей зізнався у вбивстві іноземця і був страчений (Еліан).

Макарей (за грецькою міфологією) — син Геліоса і Роди, доньки Посейдона, ім’ям якої був названий острів Родос. Макарей разом із братами вигнав з Родосу Тельхинів. За іншою версією Аполлон, задумавши оволодіти Родосом і звільнити його від влади Тельхинів, затопив його. Згодом, поєднавшись в любовному союзі із Родою, відновив острів у колишньому, квітучому вигляді.

Макарей (за грецькою міфологією) — один із синів Лікаона (Аполлодор).

Макарей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менетій (Менетій, Менойтій) — син Титану Іапета і Клімени, брат Прометея, Атланта і Епіметея. Під час Титаномахії Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий в Тартар (або відправлений до Ереб).

Паллант — син Геї і Урану. Під час Гігантомахії Афіна скрушила хтивого Палланта уламком скелі, а потім зідрала з нього, ще живого, шкіру, щоб зробити собі егіду.

Перс — молодший Титан. Син Крія і Еврібеї. Муж Астерії, батько Гекати.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися