Махаон. Міфологія Давньої Греції

Махаон. Міфологія Давньої Греції

Махаон (за грецькою міфологією) — син Асклепія. Разом із братом Подалірієм, успадкував від батька мистецтво лікування. Власне, Махаон і Подалірій були князями Трікки у Фессалії. Вони із тридцятьма кораблями, очоливши ополчення з міст західної Фессалії і північно-східної Етолії, взяли участь в поході проти Трої, де брати були лікарями греків і хоробрими бійцями на полі битви. Гомер оповідає, що Махаон був поранений стрілою Паріса, але згодом знову брав участь в битвах, доки не загинув від руки цариці амазонок Пенфесилеї або від меча Евріпіла (Павсаній). Його дружиною була Антіклея, донька Діокла з Фар, а дітьми — Нікомах, Горгас, Алексанор, Полемократ, Сфірос і Алкон.
У місті Геренія, в Мессенії, Махаонові було споруджено святилище, куди сходились для зцілення хворі зі всієї Греції. Подалірій, відомий тим, що впізнав безумство Аякса по його очах, що горіли, в подальшому після взяття Трої супроводжував віщуна Калханта до його смерті. Згодом брат Махаона оселився в Карії, де заснував місто Сирну. У Апулії в Подалірія було святилище, де він давав оракули хворим, уві сні.

Махаон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися