Манто. Міфологія Давньої Греції

Манто. Міфологія Давньої Греції

Манто (за грецькою міфологією) — донька сліпого фіванського віщуна Тиресія. Вона слугувала батьку поводирем і повідомляла про те, що відбувається навколо. Сама Манто також володіла пророчими здібностями. Після смерті батька Манто закликала фіванок принести жертви Лето, аби розгнівана зарозумілістю фіванської цариці Ніоби Богиня не покарала все місто. Але Зевс обернув серця мешканців Фів на камінь і загиблі від стріл Артеміди і Аполлона (дітей Лето) фіванці лежали непохованими.
Після взяття Фів епігонами (дітьми полеглих вождів в поході Семеро вождів проти Фів) Манто була відправлена ними у Дельфи, де отримала вказівку оракула переселитися до Малої Азії і заснувати там місто Кларос. У Дельфах вона народила від Алкмеона сина Амфілоха і доньку Тісифону, які були залишені на піклування Креонта. У Малій Азії Манто вийшла заміж за Ракія. Сином Манто і Ракія був провісник Мопс, що надалі успішно змагався з віщуном і знахарем Калхантом. (Павсаній). Ім’я Манто, ймовірно, сталося від грецького кореня «mant», що позначає «ясновидіння» (manti — віщун). За іншою версією Манто народила сина Мопса від Аполлона (Аполлодор).

Манто. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися