Локри. Міфологія Давньої Греції

Локри. Міфологія Давньої Греції

Локри (у давнину) — одне із прадавніх грецьких міст у південній Італії, засноване локрійцями на південному краю Бруттійського півострова, де раніше мешкали сікули. У поетів Локри носять назву Наріції, нібито від Нарікса, столиці Аякса Оїлея в опунтійській Локриді. Місто, хоч і було позбавлено справжньої гавані, піднеслось завдяки торгівлі і розташуванню старшого Діонісія, дружина якого була звідси родом. Діонісій Молодший зруйнував Локри, що знов постраждали при Піррі і від римлян під час другої пунічної війни. Римляни залишили мешканцям міста Локри їх свободи і демократичне правління, введене, за переказами, Залевком. Але значення міста було підірвано і він незабаром абсолютно втратив своє значення.

Локри. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися