Лівія. Міфологія Давньої Греції

Лівія. Міфологія Давньої Греції

Лівія — прадавня назва Африки. Так називалась північна смуга від Атласських гір до Червоного моря, тобто вся відома давнім грекам Африка, тоді як внутрішня земля terra incognita з часів Геродота називалася Ефіопією. Лівія в античні часи складалась з двох головних частин: Мармаріки і Кіренаїки. У оазисі Сивах, де єгипетська колонія рано ввела культ фівського божества Амуна, був заснований оракул, що багато відвідувався греками. Вони дали оазису назву Аммоніон. До наших днів збереглися розвалини храму з ієрогліфічними написами, так само як і давня мова місцевих мешканців, не витиснена арабською.

Лівія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися