Грецька богиня Лісса — божество безумства. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Лісса — божество безумства. Міфологія Давньої Греції

Лісса (за грецькою міфологією) — божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану. Її послугами часто використовувала Гера. Еврипід стверджував, що саме Лісса насилала напади безумства на Геракла. У трагедії Еврипіда «Геракл», Гера, що ненавидить Геракла — сина Алкмени, до якої вона ревнує Зевса, посилає Ліссу в будинок Героя з наказом позбавити його розуму. У безумстві Геракл вбиває дружину Мегару і своїх дітей. Напад безумства припиняє Афіна, ударом величезного каменя, що повергає Геракла у важкий сон.

Грецька богиня Лісса — божество безумства. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавн — римський Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Прозерпіна — римська Богиня родючості і царства мертвих. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — римський Бог морів. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися