Лісіппа. Міфологія Давньої Греції

Лісіппа. Міфологія Давньої Греції

Лісіппа (за грецькою міфологією) — донька тиринфського царя Прета і Сфенебєї. За Аполлодором, доньки царя Прета Лісіппа, Іфіноя і Іфіанасса розсердили Діоніса, і образили Геру чи то своєю велелюбністю, чи то крадіжкою золота із статуї Богині. Сестри втратили розум і відправились в несамовитості бродити по горах. Поводили вони себе найдивнішим чином і нападали на подорожніх. Дізнавшись про це, великий віщун і знахар Меламп прийшов в Тиринф і запропонував свої послуги в обмін за третину царства. Пре визнав ціну дуже високою, і Меламп віддалився. Через деякий час божевілля поширилося і на інших жінок, які стали вбивати своїх дітей і кидати удома. Тоді цар прийняв умови Мелампа і спішно послав за ним. Меламп відправився на пошуки і знайшов Лісіппу разом з іншими царськими доньками в печері на високому річковому березі. До Лісіппи і Іфіанасси повернувся розум, і вони очистились, а Іфіноя не витримала безумства і померла. Після всіх цих подій Лісіппа вийшла заміж за Мелампа і у неї народився син Антіфат.

Лісіппа (за грецькою міфологією) — цариця амазонок. Своєю зневагою до кохання образила Афродіту. В помсту Богиня зробила так, що її син Танаїс без пам’яті закохався в свою матір. Аби не піддатися злочинній пристрасті, він кинувся в річку і втонув. З того часу річка носила його ім’я — Танаїс. Дух Танаїса переслідував Лісіппу, і вона відвела своїх доньок у долину річки Фермодонт. Вона збудувала величезне місто Феміскиру і успішно воювала із сусідніми племенами. Видобуток, який їй діставався в походах, вона витрачала на будівництво храмів Аполлона і Артеміди. У одному з боїв Лісіппа загинула.

Лісіппа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аврора — Богиня ранішньої зорі. Древні греки іменували Аврору рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос. Аврора була донькою Титана Гіпперіона і Тейі. За іншою версією Сонця — Геліоса і Луни (Місяця) — Селени.

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися