Лінкей. Міфологія Давньої Греції

Лінкей. Міфологія Давньої Греції

Лінкей (за грецькою міфологією) — один із п’ятидесяти синів Єгипта, онук Бела, правнук Посейдона, єдиного з Єгиптіадів, що не був убитий Данаїдами. За велінням долі отримав у дружини одну із Данаїд — Гіпермнестру, яка внаслідок особливого благовоління Афродіти не вбила його в шлюбну ніч, як цього вимагав її батько Данай. Пізніше Лінкей вбив Даная і захопив трон Аргоса. Лінкей правив в Аргосі після смерті Даная і в аргосських оповідях особливо славиться як засновник військових змагань на честь Гери. Сином Лінкея і Гіпермнестри був Абант. Лінкей є прародителем великих Героїв Персея і Геракла (Аполлодор).

Лінкей (за грецькою міфологією) — син Афарея, один із Афаретидів, брат Ідаса, двоюрідний брат Діоскурів. Брав участь разом із братом у Калідонському полюванні і в поході аргонавтів (Аполлодор). Лінкей відрізнявся небувалою гостротою зору і бачив під землею і водою. Разом із братом Лінкей бився з Діоскурамі і був убитий Полідевком (Аполлодор).

Лінкей. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.

Еней — син Анхіса і Афродіти, родич Пріама, Герой троянської війни. Еней подібно до Ахілла у греків — син прекрасної богині, улюбленець богів; у битвах його захищали Афродіта і Аполлон.

Європа — донька царя Фінікії Агенора, предмет пристрасті громовержця Зевса. Зевс у подобі дивного білого бика викрав Європу і відніс її на острів Крит.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися