Ліхас. Міфологія Давньої Греції

Ліхас. Міфологія Давньої Греції

Ліхас (за грецькою міфологією) — вісник і супутник Геракла. Через нього Деяніра передала Гераклу хітон, змочений кров’ю Кентавра Несса. Хітон вона упакувала в скриньку і віддала його Ліхасу. Він вже мчався у весь дух на своїй колісниці, коли Деяніра, дивлячись на шматок тканини, кинутий нею на залитий сонцем двір, прийшла в жах: тканина горіла, а з каменів, якими був вимощений двір, міхурами піднімалась червона піна. Зрозумівши, що Несс обдурив її, вона відправила гінця навздогін Ліхасу і, проклинаючи свою дурість, присягнулася, що не переживе Геракла ні на день. Гонець прибув надто пізно. Геракл вже надів вбрання, отрута стала проникати в шкіру, заподіюючи неймовірні страждання.
Герой кинувся в гори, викоріняючи по дорозі дерева і розбиваючи скелі. Випадково він наткнувся на переляканого Ліхаса, який сховався від гніву Геракла в міжгір’ї. Не чувши його виправдань, Геракл схопив Ліхаса, розкрутив його над головою і закинув в Евбейське море. Так Ліхас перетворився на невелику скелю з контурами людини (Аполлодор; Овідій; Гігін). Ім’я Ліхаса мають скелясті острови неподалік від Кенейського мису. З невеликими змінами ця оповідь увійшла до трагедії Софокла «Трахінянки».

Ліхас. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.

Діана — в римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяця. Її супроводжував епітет «богиня трьох доріг», що тлумачився як знак потрійної влади Діани: на піднебінні, на землі і під землею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися