Лікург. Міфологія Давньої Греції

Лікург. Міфологія Давньої Греції

Лікург (за грецькою міфологією) — син Дріаса, цар едонів у Фракії, що чинив опір введенню культу Діоніса. Гомер в епосі «Іліада» (не зараховує Діоніса до сонму олімпійських Богів) повідомляє, що Лікург, що прогнав зі своєї землі немовля Діоніса разом з годувальницями, був в покарання за це засліплений Зевсом. У пізніх джерелах, висхідних, ймовірно, до афінських трагедій, що не збереглися, сюжет зіткнення Лікурга з Діонісом має набагато трагічніший характер. У Есхіла зображувалась зустріч Лікурга з Діонісом на той момент, коли Бог і Вакханки, що супроводжували його, вторглись до Фракії. Лікург відмовлявся визнавати Бога в женоподібному хлопці Діонісі і наказував взяти його разом із супутницями під варту в одному із покоїв свого палацу. Незабаром, проте, палац затремтів, як при землетрусі, і полонений Бог легко його залишив.
За іншою версією, коли Діоніс із Німфами справляв вакханалії в лісистих горах Низи, Лікург прогнав їх з бичем в руках. Менади з остраху розбіглися, але незабаром вся свита Вакха була захоплена в полон, лише Діоніс кинувся в море і знайшов притулок у Фетіди. За Аполлодором, Діоніс в помсту за невизнання наслав на Лікурга безумство. Спочатку Лікург не впізнав власну матір і спробував оволодіти нею. Згодом він відправився у виноградник і почав люто рубати сокирою лозу. Насправді за лозу він прийняв свого сина Дріанта, вже у трупа він відрізував кінцівки, вуха і ніс. Прийшовши в жах від такого злочину вся фракійська земля перестала родити. Діоніс оголосив, що неврожай буде до того часу, доки Лікурга не стратять. Едони відвели його на гору Пангей і зв’язали. За бажанням Діоніса Лікург був кинутий на розтерзання диким коням. Міф про Лікурга, як і міф про Пенфея, відображає той серйозний опір, який зустрічав культ Діоніса при поширенні на різних територіях Греції.

Лікург (за грецькою міфологією) — син Ферета, цар Немєї. Батько Офелета від дружини Еврідіки. Аполлодор вважав, що йому в рабство була продана донька лемносського царя Гипсипіла, що стала годувальницею Офелета. Під час походу Семеро вождів проти Фів вона вказала їм шлях до джерела, залишивши дитя на хвилину без нагляду. У цей момент Офелета вжалила змія і він помер. Розгніваний Лікург наказав стратити Гипсипілу, але Герої її врятували (Аполлодор).

Лікург (за грецькою міфологією) — син тегейського царя Алея і Неєри, аркадський цар. Коли його брати Амфідамант і Кефей відправились з аргонавтами до Колхіди, Лікург залишився в Аркадії і допомагав батьку правити. Сином Лікурга був Анкей.

Лікург. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фаетон — син Геліоса і Океаніди Клімени, звернувся до батька з проханням надати йому на один день керування сонячною колісницею. Але слабкий хлопець не впорався з безсмертними кіньми, внаслідок чого всесвіт трохи був охоплений пожежею.

Фороней — засновник Аргосської держави, син річкового бога Інаха і Гамадріади Мелії. Він шанувався як національний Герой.

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни — це …

Бог війни в римській міфології — це …

Бог пасовищ, виконавець волі Зевса — це …