Лікомед. Міфологія Давньої Греції

Лікомед. Міфологія Давньої Греції

Лікомед (за грецькою міфологією) — цар долопів на острові Скирос, батько Деїдамії. Коли Тесей втік з Афін, він висадився на Скиросі, і Лікомед прийняв його з привітністю. Згодом цар, бажаючи догодити Менесфею (новому афінському цареві), заманив Тесея на вершину кручі і підступно зіштовхнув його вниз (Аполлодор). За іншою версією Лікомед із страху перед могутнім прибульцем, підступно зіштовхнув Тесея із скелі. Лікомед давно вважав землі Тесея своїми і повернення господаря йому зовсім не сподобалось (Плутарх). Так або інакше, але Лікомед подав справу так, що Тесей впав сп’яну, оскільки перед прогулянкою випив багато вина. По Павсанію Тесей оступився і впав сам. У Лікомеда серед його доньок Фетіда заховала юного Ахілла, бажаючи врятувати його від участі в Троянській війні. Від таємного зв’язку Ахілла з донькою Лікомеда Деїдамією народився Пірр (Неоптолем) (Аполлодор).

Лікомед з Мантінеї (у давнину)— в історії давньої Греції відновник Аркадії, після битви при Левктрах діяв на користь побудови загальної столиці — Мегалополя, прагнучи придбати для аркадян гегемонію в Пелопоннесі. У 366 році до нашої ери Лікомед потрапив до рук аркадських вигнанців і був ними убитий.

Лікомед. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Талфібій — вісник, спартанець, разом з Еврібатом був глашатаєм у Агамемнона, виконуючи його доручення. Талфібій разом із Одіссеєм і Менелаєм збирав військо на Троянську війну.

Тевкр — син Теламону і доньки троянського царя Гесіони. Кращий стрілець із лука в грецькому війську під Троєю, де від його руки загинуло понад тридцять захисників Іліона.

Тесей — син афінського царя Енея і Ефери. Прославився рядом подвигів, подібно до Геракла; викрав разом з Піріфоєм Єлену.

Трофоній — первинне хтонічне божество, тотожне із Зевсом Підземним. За поширеним віруванням, Трофоній був сином Аполлона або Зевса, братом Агамеда, вихованцем богині землі — Деметри.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися