Лікимній. Міфологія Давньої Греції

Лікимній. Міфологія Давньої Греції

Лікимній (за грецькою міфологією) — позашлюбний син мікенського царя Електріона і фрігійської рабині Медії, звідний брат Алкмени. Після загибелі батька був вихований звідною сестрою Алкменою. Разом із братами брав участь у війні проти синів Птерелая, що мешкали на острові Тафос телебоїв, які претендували на частину земель мікенського царства. Лікимній єдиний із братів що залишився в живих.
Після того, як майбутній чоловік Алкмени, Амфітріон ненавмисно вбив Електріона, Лікимній втік разом із Алкменою і Амфітріоном до царя Креонту у Фіви. Одружився на сестрі Амфітріона Перимеді. Від неї він мав синів: Аргія, Мелана і Ойона, двоє з яких билися разом з Гераклом і загинули у війні проти Евріта (Аполлодор). Після смерті Геракла Лікимній брав участь в поході Гераклідів проти Еврісфея, а також у невдалому поході до Пелопоннес. Аполлодор вважав, що Лікимнія випадково вбив один із Гераклідів Тлеполем. Коли Тлептолем вирішив провчити свого раба, старий і сліпий вже Лікимній підвернувся йому під руку (Аполлодор). Гомер говорить, що Тлептолем навмисно вбив Лікимнія і втік на Родос (Гомер, «Іліада»).

Лікимній. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися