Лікаонія. Міфологія Давньої Греції

Лікаонія. Міфологія Давньої Греції

Лікаонія — у давнину країна Малої Азії, на південь від центральної пустелі, вкрита невисокими гірськими ланцюгами — відрогами Тавра. Мешканці її, родинні писидійцям, займали також плоскі степи, з яких їм вдалося витіснити фрігійців. Це був хижий і напівдикий народ, з яким ні персам, ні подальшим номінальним володарям Лікаонії не вдавалося впоратися. З 25 року до нашої ери країна увійшла до складу римської провінції Галатії. Столицею її було спочатку фрігійське місто Іконіон. Мимо нього і селевкидовскої Лаодікії йшов головний шлях із Сард в Каппадокію. На півдні країни знаходились міста Дерба і Ларанда, головні пункти опору лікаонського розбійницького царя Амінти, сучасника другого тріумвірату. До одного із племен Лікаонії належать ісаврянці. За грецькими відданнями родоначальник лікаонців — Лікаон, син Пеласга. Але насправді вони не мали нічого спільного з еллінами. Природні багатства Лікаонії у давнину полягали у вівцях, що давали грубу шерсть, і в солі. Головні письменники про лікаонцях — Страбон, Птолемей і Гіерокл.

Лікаонія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пелей — син егинського царя Еака і Ендеїди, чоловік Антігони. За вбивство свого звідного брата Фока, який переміг Пелея в атлетичних вправах, він був вигнаний батьком і віддалився у Фтію.

Пелоп — цар і національний Герой Фрігії, а потім і Пелопоннесу. Син Танталу і Німфи Евріанасси. Пелоп зростав на Олімпі в товаристві богів і був улюбленцем Посейдона.

Персей — син Зевса і Данаї, доньки аргосського царя Акрісія. Здолав медузу Горгону і врятував Андромеду від домагань дракона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися