Лікаон. Міфологія Давньої Греції

Лікаон. Міфологія Давньої Греції

Лікаон (за грецькою міфологією) — цар Аркадії, син Пеласга і Мелібеї, онук Океана, деякі його матір’ю називають Німфу Киллену (Аполлодор). Від різних жінок Лікаон мав п’ятдесят синів і декілька доньок. Лікаон цивілізував Аркадію і ввів культ Зевса, але він і його діти вважалися самими нечестивими людьми в світі. Слух про це дійшов до Олімпу і Зевс, прийнявши подобу мандрівника, вирішив особисто упевнитись в добродіянні Лікаона і його синів. Ті прийняли гостя, усадили його за стіл, але як пригощання подали блюдо, приготоване з м’яса тільки що зарізаного хлопчика. Філософ і історик Климент Александрійський розповідає, що Лікаон запідозрив божественність мандрівника і запропонував йому жарке із власного сина (Климент Александрійський), а Ератосфен стверджує, Лікаон наказав зарізати свого онука Аркада. Розгніваний Зевс перекинув стіл, на якому стояла нечестива їда, і спопелив блискавками Лікаона і всіх його синів; лише молодшого, Никтіма, пощадив на прохання Богині Геї. Овідій оповідає, що Бог-громовержець перетворив Лікаона на вовка, а на людський рід Зевс наслав потоп. Міф про Лікаона вказує на давньоаркадський звичай приносити Зевсові лікейському людські жертви.

Лікаон (за грецькою міфологією) — син Пріама і лелегської царівни Лаофої. За Гомером його захопив в полон Ахілл, а Патрокл відвіз Лікаона на острів Лемнос і продав в рабство царю Евнею. Друг Лікаона Етіон викупив його з рабства і повернув до Трої. Декілька днів опісля Ахілл знову захопив Лікаона і вбив царевича, не дивлячись на його гарячі благання про пощаду.

Лікаон (за грецькою міфологією) — цар Зелії в Лікії. Від його імені країна отримала свою назву. Батько Пандара.

Лікаон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Орфей — знаменитий співець фракійців, син річкового бога Еагра і Музи Калліопи, чоловік Німфи Еврідіки, що приводив своїми піснями в рух дерева і скелі.

Пандора — жінка, створена Афіною і Гефестом за велінням Зевса, з метою помсти людям, для яких Прометей викрав вогонь. Зевс вручив їй запечатану скриньку, в якій були усі нещастя і лиха.

Патрокл — син одного з аргонавтів Менетія, родич і соратник Ахілла в Троянській війні. Будучи хлопчиком, він під час гри вбив свого товариша. За це батько відправив його до Пелея у Фтію, де він був вихований разом з Ахіллом.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися