Лік. Міфологія Давньої Греції

Лік. Міфологія Давньої Греції

Лік (Лікос) (за грецькою міфологією) — фіванський цар. В одному місці Аполлодор називає його сином Гирієя і Німфи Клонії, а в іншому — сином спарта Хтонія (Аполлодор). Чоловік Дирки, батько Ліка. Деякі автори навіть вважають його сином Посейдона і Плеяди Келено. Ліко і його брат Ніктей народилися і виросли в Евбеї. Після смерті брата Лік став регентом Фів і, виконуючи волю покійного Ніктея, відправився в похід на Сікіон. Він вбив царя Епопея, а свою племінницю Антіопу узяв в полон. По дорозі до Фів вона народила близнята — Амфіона і Зефа, яких Лік наказав кинути. Він доручив своїй дружині Диркі стежити за Антіопою, але та відносилася до неї як до рабині. Досягнувши повноліття царем став Лабдак. Проте він незабаром загинув, залишивши після себе однорічного сина Лая, регентом при якому знов став Лік. Він правив Фівами двадцять років до того часу, доки Антіопі не вдалося втекти. Її змужнілі до цього часу сини — Амфіон і Зеф — жорстоко помстилися за наруги над матір’ю. Дирку піддали болісній смерті, а Ліка вигнали з Фів і вбили.

Лік (за грецькою міфологією) — син Ліка і Дирки. Після смерті батька втік з Фів до Евбея. У проміжку між поразкою під Фівами семи полководців і взяттям Фів епігонами Лік повернувся до міста і захопив там владу. Він вбив старезного Креонта, який був регентом при Лаодаманті, синові Етеокла. У цей час Геракл за наказом Еврісфея відправився в Аїд за Кербером. Лік вважав, що Герой вже не повернеться і вигнав з міста його дружину Мегару разом із дітьми, оскільки вона була донькою Креонта. Геракл, що раптово повернувся з царства мертвих вбив Ліка і відновив на престолі Лаодаманта (Еврипід).

Лік (за грецькою міфологією) — цар маріандинів в Малій Азії. Аполлоній розповідає, що Лік привітно прийняв у себе аргонавтів на їх дорозі до Колхіди. Він був їм вдячний за те, що вони позбавили його від злого ворога, царя бербериків Аміка, якого Подевк вбив у кулачному бою. Лік відправив з аргонавтами свого сина Даскіла як провідника. Лік приймав також Геракла, який гостив у нього на дорозі в країну амазонок. Геракл допоміг Ліку повернути землі, захоплені раніше бербериками. Вдячний Лік назвав ці землі Гераклеєю (Аполлоній Родоський).
Лік (за грецькою міфологією) — син афінського царя Пандіона і Пілії, брат Егея, Палланта і Ніса. Аттичний Герой, разом із братами виступив проти Метіонідів в Афінах. Переміг їх як видобуток отримав четверту частину Аттики, так звану Діакрію, з Тетраполісом і з тамошніми святилищами Аполлона. Але незабаром Ей захопив всю Аттику і Лік був вигнаний зі своєї землі. Вигнаний Лік відправився в Мессенію і в місті Анданії ввів містерії Деметри і Персефони. Згодом він втік в країну тремилів, яка від нього отримала свою назву — Лікія. Вважається, що він знайшов собі притулок в Малій Азії у царя Сарпедона. Його ім’ям названо Лікей (Ліцей) в Афінах (Аполлодор).

Лік. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нарцис — надзвичайно красивий син беотійського річкового бога Кефісса і Німфи Ліріопи. Хлопець помер від любові до самого собі, споглядаючи свою особу.

Одіссей («сердитий») — цар острова Ітаки, син Лаерта і Антіклеї, муж Пенелопи. Одіссей — знаменитий Герой Троянської війни, що також прославився своїми мандруваннями і пригодами.

Орест — син Агамемнона і Клітемнестри, брат Електри і Іфігенії. Оресту було десять років, коли його батько був вбитий своєю дружиною і її коханцем Егісфом. Самого Ореста з будинку врятувала від смерті сестра Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися