Левкіппа. Міфологія Давньої Греції

Левкіппа. Міфологія Давньої Греції

Левкіппа (за грецькою міфологією) — одна із доньок царя Мінія з Орхомена. Мати Гиппаса. Разом із сестрами Алкіфоєю і Арсиппою вони нехтували культом Діоніса і відмовились брати участь у вакхічних ходах. За це Діоніс наслав на них безумство. Сестри, знаходячись в припадку, розтерзали Гіппаса, прийнявши його за оленя. Овідій говорить, що Діоніс перетворив сестер на птахів. За іншою версією збожеволівши сестри тягнули долю, аби вирішити кого принести в жертву Діонісу. Доля випала Левкіппі і її син був розтерзаний.

Левкіппа. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Агамемнон — один із найголовніших Героїв старогрецького національного епосу, син мікенського царя Атрея і Аеропи, ватажок грецького війська під час Троянської війни.

Амфітріон — син тиринфського царя Алкея і доньки Пелопа Астідамії, онук Персея. Амфітріон брав участь у війні проти тих телебоїв, що мешкали на острові Тафос, яку вів його дядько мікенський цар Електріон.

Андромеда — донька Кассіопеї і ефіопського царя Кефея, кохана Персея. Після смерті Персея і Андромеди богиня Афіна перетворила подружжя на сузір’я.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися