Левка. Міфологія Давньої Греції

Левка. Міфологія Давньої Греції

Левка («білий») (за грецькою міфологією) — один із островів блаженних, де після смерті мешкав у своєму щасливому вічному житті Ахілл разом із Єленою і де у них народився син Евфоріон (Піндар, «Немейські оди»). За іншими свідоцтвами (Антонін Ліберал), на острові Левка дружиною Ахілла стала Іфігенія, що отримала там ім’я Орсилохії. По повідомленню Павсанія, з Левкой ототожнювали невеликий острів в Понті Евксинському (Чорне море) в гирлі Дунаю (Павсаній).

Левка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Діона — персонаж старогрецької міфології, богиня дощу, згідно орфікам — Титаніда, донька Урану і Геї. У Гесіода вона названа у введенні до поеми, але не в переліку Титанід.

Епіметей (Епімефей)Титан, син Іапета і Клімени (по Аполлодору, Асії), брат Прометея, Атланта і Менетія. Перший прийняв дівчину створену Зевсом. Епіметей не послухав ради свого брата-провидця Прометея і одружився на Пандорі, яка, відкривши скриньку, даровану їй Зевсом, випустила на світло усі людські біди. По міфу Протагора, Епіметей ділив між тваринами різні здібності, але нічого не залишив людині.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися