Лета. Міфологія Давньої Греції

Лета. Міфологія Давньої Греції

Лета (букв. забуття) (за грецькою міфологією) — джерело і річка Забуття в підземному царстві. Після прибуття в підземне царство померлі пили з цієї річки і отримували забуття усього минулого; навпаки, ті, які з’являлися назад на землю, повинні були ще раз напитися води з підземної річки (Вергілій, «Енеїда»). Уявлення про це виникло вже після Гомера і перейшло до народних вірувань. Річка Лета протікає також в країні Eна, який вважається братом Лети і Фаната (відповідно, Забуття і Смерті). У підземному царстві був трон Лети, як персоніфікації забуття, на якому, зокрема, сиділи Тесей і Піріфой, що відвідали Аїдом. Згідно повідомленню Павсанія, поблизу печери Трофонія в беотійскій Лейбадеє ті, що прийшли запитати оракула, заздалегідь пили воду із двох джерел: Лети — забуття, аби забути про турботи і хвилювання, і Мнемозіни — пам’яті, аби запам’ятати почуте і побачене в печері.

Лета (за грецькою міфологією) — донька Богині розбрату Еріди, мати Харит (Гесіод).

Лета. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися