Лестригони. Міфологія Давньої Греції

Лестригони. Міфологія Давньої Греції

Лестригони (за грецькою міфологією) — народ велетнів-людоїдів, з яким зіткнулись Одіссей і його супутники, коли їх кораблі підпливли до «високого міста» Ламоса. Одого із трьох посланих Одіссеєм на розвідку супутників проковтнув цар лестригонів Антіфат. Згодом Антіфат призвав лестригонів, які знищували кораблі прибульців, кидаючи в них із скель величезні камені, а людей, як риб, нанизували на коли і несли на поживу до місто (Гомер, «Одіссея»).
У грецькій міфотворчості велетні часто були у вигляді істот, ворожих людині і Богам. Істотами такого типа, наприклад, є грецькі Титани, яких змальовують дикими, руйнівними силами природи. Історики вважають, що величезні кістки допотопних тварин які знаходили в землі, давні люди часто вважали кістками первісних людей, і внаслідок цього в різних землях виникали віддання, що колись люди були велетнями, але з часом їх ріст зменшився і далі зменшуватиметься, доки усі не стануть крихітними карликами, величиною з мурашок. Коли це здійсниться, тоді настане кінець світу.

Лестригони. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діомед — син етолійського царя Тідея і доньки Адраста Деїпіли. Разом із Адрастом брав участь в поході і розоренні Фів. Як один із женихів Єлени Діомед бився згодом під Троєю, очолюючи ополчення на 80 кораблях.

Діоскури — близнята Кастор і Полідевк, сини Зевса, брати Єлени і Клітеместри. За однією з версій міфу, Полідевк і Єлена — діти Леди від Зевса, Кастор і Клітеместра — її діти від спартанського царя — її чоловіка Тіндарея (тому Полідевк вважався безсмертним, а Кастор — смертним).

Едіп — син фінського царя Лая і Іокасти. Вбив свого батька і одружився на матері, не відаючи про це. Коли злочин відкрився, Іокаста повісилася, а Едіп сам засліпив себе. Помер, переслідуваний Ериніями.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися