Лесбос. Міфологія Давньої Греції

Лесбос. Міфологія Давньої Греції

Лесбос — найбільший за об’ємом острів в Егейському морі, навпроти берегів Мізії і Троади. Лесбос вельми гористий, належить до двох орографічних систем: на північному заході продовжуються гори Троади, на сході гори Мізії. Головні вершини: Олімп, Лепетімн, Одрімн. Лесбос в давнину був центром еолійського племені, цивілізація якого досягла тут свого апогею. Воно зайняло острів біля IX століття до нашої ери, витіснивши пелазгів, змішаних з Троєю і іншими народностями берегів Азії. Лесбос був роздільний між міськими общинами, що були суперникамм: Мефімной, Антіссой, Ерезом, Піррой і Мітіленой. Найголовнішими були Мефімна і Мітілена, що вели один із одним запеклі війни, і володіли ділянками, на твердій землі. Вірування і культи VI і V століть до нашої ери — апогей лесбійської цивілізації, блиск якої складали поети Алкей, Сафо, співці Терпандр, Аріон, філософи Піттак, Феофраст, історик Гелланік та інші діячі античності. Перевага жінок в шлюбі і спадку на Лесбосі доводиться звичаями, що збереглися до цього часу. На острові за традицією успадковують доньки, матері мають право на усуненням синів від спадку. Безліч випадків розпусти з прадавніх часів пояснюють думку про аморальність жителів Лесбосу.

Лесбос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися