Леонід. Міфологія Давньої Греції

  Леонід. Міфологія Давньої Греції

  Леонід I (у давнину) — цар Спарти з 487 року до нашої ери. Коли персидський цар Ксеркс здійснив напад на Грецію, Леонід влітку 480 років повів 300 спартанців і 7000 інших греків у Фермопіли з наміром захищати як довше цей прохід, що вів до родючих долин Пелопоннеса. Перси протягом двох днів безуспішно намагалися оволодіти їм, але зрадник Ефіалт провів вночі персидський загін гірською козиною стежиною, в обхід позиції загонів Леоніда. Тоді, відправивши велику частину свого війська всередину країни, сам Леонід, аби прикрити відступ, попрямував назустріч персам і стримував їх наступ до того часу, доки він сам і всі його воїни не загинули на полі битви.

  Леонід II (у давнину) — спартанський цар у середині III століття. У 243 році до нашої ери був вигнаний своїм співправителем Агісом IV і передав корону царя Спарти в 235 році своєму синові Клеомену III.

  Леонід (у давнину) — імена двох епиграмматиків, Леоніда Тарентського, що жив в III столітті до нашої ери, і Юлія Леоніда Александрійського, часів Нерона. Вірші обох увійшли до збірки «Антологія». Перший відомий віршами для народу з масою слів, що раніше не вживалися в поезії. Інший був автором безлічі ізопсефічних епіграм. Ізопсефічні вірші давали рівні суми цифрових значень усіх букв, що зустрічалися в них. Ізопсефічні епіграми — це такі епіграми, у яких цифрове значення усіх дистихів дає однакову суму.

  Леонід із Родосу (у давнину) — згадуваний істориком Страбоном стоїк I століття.

  Леонід. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Аякс — ім’я двох учасників Троянської війни. Обидва воювали під Троєю як претенденти на руку Єлени. В «Іліаді» вони часто разом і порівнюються з двома могутніми левами або биками.

  Беллерофонт — один із головних Героїв старшого покоління, син царя Коринфа Главку (за іншими джерелами, бога Посейдона), внук Сізіфа. Первинне ім’я Беллерофонта — Гіппоной.

  Гектор — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. За переказами, він вбив першого грека, що ступив на землю Трої.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.