Лев Кіферонський. Міфологія Давньої Греції

Лев Кіферонський. Міфологія Давньої Греції

Лев Кіферонський (за грецькою міфологією) — злісний дикий звір, що нападав на людей і тварин в околицях гори Кіферон на схід від Фів. Коли він розтерзав Евіппа, сина мегарського царя Мегарея, останній пообіцяв одружити свою доньку Евехму з тим, хто вб’є Кіферонського лева. Алкафой убив лева, отримав Евехму дружиною і став царем Мегари. За іншою версією Кіферонського лева вбив Геракл, коли йому було вісімнадцять років. Знайшовши звіра, юний Герой бився з ним дубиною із дикої оливи, яку вирвав з коренем. Не виключено, що Алкафой і Геракл вбили різних левів, що отримали однакове ім’я по назві гори, поблизу якої лютували хижаки.

Лев Кіферонський. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Рея — в античній міфології грецька Богиня, одна із Титанід, донька Урану і Геї, дружина Кроноса. Культ Реї вважався одним із древніх, але був мало поширений у Греції.

Сатурн (за римською міфологією) — одвічний давньоримський бог, культ якого був одним із найпоширеніших в Італії. Відповідає грецькому Кроносу.

Стікс — старша донька Океана і Тефіди, божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку.

Селена — одне із божеств, відоме також під ім’ям Мене. Селена, в грецькій міфології уособлення місяця, донька Гіперіона і Титаніди Теї, сестра Геліоса і Еос.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися