Лемнос. Міфологія Давньої Греції

Лемнос. Міфологія Давньої Греції

Лемнос — один із найбільших островів Егейського моря, що у давнину зараховувався до Фракійськоі території. Острів був присвячений Богу-ковалю Гефесту, який немовлям впав сюди від могутнього помаху руки громовержця Зевса. Давнє ім’я острова було Еталія, що вказувало на вулканічні особливості острова. В даний час сліди вулканічної діяльності на Лемносі не збереглися, оскільки у давнину східна частина острова, з вулканом Мозіхлом, від сильного виверження опустилася в море. Прадавніми мешканцями острова були фракійські сінтії — розбійницьке плем’я. У історичну епоху острів підпав під владу персів, але був звільнений Мільтіадом і довго був у союзі з афінянами. Пізніше він дістався македонянам, згодом римлянам.

Лемнос. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися