Лелеги. Міфологія Давньої Греції

Лелеги. Міфологія Давньої Греції

Лелеги — в історії Еллади одне із старогрецьких племен, що брали участь разом з пелазгами в утворенні грецької народності. За Страбоном, лелеги мешкали поряд із карійцями і залишили багато слідів свого існування в Карії і Іонії. Пізніше іонянці прогнали їх з країни, а завойовники Трої відтіснили лелегів від гори Іди, з долин Педаса і Сатніоєнта. Страбон вважав їх варварами і доводить це спілкуванням їх з карійцями. Він називає їх також бродячим плем’ям. Колонізаторська діяльність лелегів була широка. Вони мали свої поселення в західній Акарнанії, Етолії, Беотії, Локріде Опунтійській, Мегариді і багатьох інших місцевостях. За Страбоном, це плем’я тому так скоро зникло, тому що злилося з іншими. Як і карійці, лелеги належали до змішаних народностей давньої доісторичної Греції, які, належачи до арійського племені, засвоїли собі деякі семітичні риси, проте не настільки, аби втратити свою самостійну подобу. Греки, що мали природну відразу до семітів, приймали охоче одноплемінників зі сходу. Цим пояснюється широке розселення лелегів на островах і материку давньої Греції. Лелеги були сміливими мореплавцями і морськими розбійниками. За міфами, лелеги сталися із каменів Девкаліона. Звідси слід укласти, що вони не були автохтонами.

Лелеги. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися