Леандр. Міфологія Давньої Греції

Леандр. Міфологія Давньої Греції

Леандр (за грецькою міфологією) — хлопець із міста Абідос на азійському березі Геллеспонта. Він закохався в дівчину Геро, яка мешкала в місті Сест на протилежному березі протоки. Геро була жрицею Артеміди і не мала можливості одружитися, тому закохані зустрічалися таємно. Щоночі Леандр перепливав протоку, а вранці повертався назад. Як тільки наставав вечір Геро піднімалася в башту і запалювала вогонь, на світло якого хлопець плив серед темного моря. Одного дня сильний вітер загасив вогонь, і Леандр потонув в штормовому морі, збившись з дороги не маючи орієнтиру. Прочекавши всю ніч, вранці Геро вийшла на берег і побачила, що хвилі прибили труп її коханого. У відчаї вона кинулася з башти і загинула.

Леандр. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися