Лайлап. Міфологія Давньої Греції

Лайлап. Міфологія Давньої Греції

Лайлап (за грецькою міфологією) — мідний живий собака, виготовлений Богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі, а та — своєму синові Міносу. Від Міноса Лайлап перейшов до Прокріди, а та віддала пса своєму чоловіку — знаменитому мисливцю Кефалу. Одного дня Кефал позичив Лайлапа Амфітріону, аби допомогти знищити невловиму тевмесську лисицю, що розоряла околиці Фів. Це люта тварина щомісячно пожирала немовлят і по волі Богів її ніхто не міг зловити. Тому гонитва Лайлапа за лисицею приречена була стати безкінечною.
У серцях, від нескінченного переслідування псом тевмесської лисиці, Зевс вбив обох тварин. За Павсанієм абсурдне змагання між звіром, якого ніхто не міг зловити, і псом, від якого ніхто не міг втекти, завершилося вирішенням Зевса перетворити обох тварин на камінь.

Лайлап. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися