Латин. Міфологія Давньої Греції

Латин. Міфологія Давньої Греції

Латин (за грецькою міфологією) — епоним латинського племені. Його ім’я зустрічається вже у Гесіода в «Теогонії», де Латин вважався сином Одіссея і Кирки (Цирцеї). За Гесіодом, він був царем тирренів (етрусків), які мешкали на північ і південь від Тибру. Історик Каллій згадує про Латина, як про тубільного царя Італії, який одружився на Ромі, що прибула із Трої, і був батьком Рому, Ромула і Телегону. За Тимеєм, Латин був царем Італії (Альби), але не мав нічого спільного з Енеєм і Троєю. Пізніше оповіді, що поширились, про прибуття Трої і Енея злились з оповідями про Латина, і він виявляється царем Лавініума. За цими оповідями Троя, опинившись на італійському березі, була вороже зустрінута аборигенами, але тримались в області між Лаврентом і троянським табором. Примирення прибульців з аборигенами було зміцнено шлюбом Лавінії з Енеєм. Але оскільки Троя почала грабувати латинську землю, то Латин об’єднався проти Енея з рутульським царем Турном. При Лавролавінії сталась битва, в якій загинули Турн і Латин, а Еней прийняв владу над аборигенами. Троя злилась з латинами в один народ, названий латинським. Така версія міфу, передана Катоном в його вигадуванні «Оригінали».
З художніх причин і за політичними тенденціями Віргилій своєрідно обробив оповідь про Латина. В «Енеїді» Латин, син Фавна і лаврентської Німфи Маріки, правив латинами, що жили у той час при гирлі Тибру, і мав резиденцію в укріпленому і багатому місті Лавренті. У нього була єдина донька Лавінія, що відрізнялась красою і руки її добивалося багато навколишніх князів. Серед них був Турн, якому вже була обіцяна рука Лавінії. Погані ознаки змусили Латина звернутись до оракула Фавна, який прорік, що Лавінія повинна вийти заміж за іноземця. Вибір батька впав на Енея, який в цей час вже був на березі Італії. Війна, що сталася із прибуттям Енея, була викликана недоброзичливістю ображеного Турну, який загинув в поєдинку. Латин уклав з Енеєм вічний союз і обидва народу злились в один. Латин є Героєм-епонімом латинського племені, але не стоїть на одному рівні з італійськими божествами — Яном, Сатурном і Фавном, яких релігійна вистава перетворила на давньоіталійських царів. Якщо його ім’я живе в міфології, то мабуть завдяки зв’язку оповідей про нього з оповідями про Енея. Апофеозу Латина (він був названий згодом Juppiter Latiaris, Indiger) була наслідком апофеозу Енея. Міфологічний образ Латина не є створенням латинської народної віри і народного культу, але штучний продукт грецькою і римською міфології.

Латин. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися