Ларисса. Міфологія Давньої Греції

Ларисса. Міфологія Давньої Греції

Ларисса (за грецькою міфологією) — Німфа, що жила в Аргосі або у Фессалії, народила від Посейдона Пеласга і Фтія. Одного дня, граючи в м’яч, Ларисса впала в річку Пенею і втонула. На честь її було названо засноване в цьому місці місто Ларисса.

Ларисса — у давній Греції під цим ім’ям відомо декілька пеласгічних міст.

Ларисса — місто у Фессалії, в області Пеласгіотіді, на південному березі річки Пенея, у вельми родючій місцевості. У доісторичну епоху це місто було столицею пелазгів. У історичну епоху воно мало демократичне правління, згодом відійшов до македонян. Під час римського панування це місто піднеслось і з часу Костянтина вважалось головним містом Фессалії.

Ларисса — місто у Фессалії, в окрузі Фтіотіда, неподалік від затоки Малі, на високій горі.

Ларисса — місто в Кампанії; засноване пеласгічними тирренцями і зруйноване. Є ще міста того ж імені в Мізії, Лідії, Ассирії, Сирії, на Криті, в Троаді і інших землях.

Ларисса. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Асклепій — грецький Бог лікування. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися