Лаомедонт. Міфологія Давньої Греції

Лаомедонт. Міфологія Давньої Греції

Лаомедонт (за грецькою міфологією) — цар Трої, син Мула іЕврідіки. Був одружений на Стрімо, донці Скамандра і мав від неї синів: Тітона, Лампа, Клітія, Гікетаона і Подарка, а також доньок: Гесіону, Киллу і Астіоху. Від Німфи Каліби у нього народився Буколій. На початку свого царювання Лаомедонт вирішив звести довкола Трої кріпосні стіни. Зевс відправив до нього Аполлона і Посейдона відбувати покарання за бунт проти громовержця. Знамениті троянські стіни зводив Посейдон, а Аполлон грав на лірі і пас царських овець. Коли Аполлон і Посейдон збудували для Лаомедонта стіни Трої, він відмовив їм в обіцяній платні. За це Аполлон наслав на Трою чуму, а Посейдон — морське чудовисько, що пожирало мешканців.
За свідченням Аполлодора, оракул оголосив, що втихомирити чудовиська можна лише віддавши йому в жертву доньку Лаомедонта Гесіону. Цар довго відмовлявся, але за наполяганням мешканців міста, Лаомедонт був змушений був принести в жертву морському драконові свою доньку. Проте, Гесіону врятував Геракл, який повертався через троянські землі з країни амазонок. Він і вбив чудовисько, за домовленістю з Лаомедонтом, в обмін за чарівних коней царя. Але Лаомедонт знову не дотримався слова, відмовившись віддати Гераклу обіцяних йому у винагороду безсмертних коней. Через деякий час Геракл пішов походом на Трою, розорив місто і вбив Лаомедонта і всіх його синів, окрім Подарка, відомого згодом під ім’ям Пріама (Гомер, «Іліада»; Піндар, «Олімпійські оди»; Аполлодор). Гесіону Геракл віддав у дружини Теламону. Поховали Лаомедонта зовні біля міських стін. Оракул передбачив, що Троя буде непереборна до того часу, доки стоїть в цілості гробниця Лаомедонта. Під час Троянської війни ахейці її зруйнували.

Лаомедонт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися