Лаодіка. Міфологія Давньої Греції

Лаодіка. Міфологія Давньої Греції

Лаодіка (за грецькою міфологією) — донька Пріама і Гекуби, найкрасивіша із доньок царя Іліона, дружина троянського царевича Гелікаона (Гомер, «Іліада»). Лаодіка, після взяття Трої ахейцями, рятуючись від переслідувань, сховалась в святилищі Троса і на очах у всіх була поглинена землею, що розверзалась. За одним із варіантів міфу, Лаодіка закохалась в афінського царевича Акаманта, який прибув до Трої у складі посольства, що вимагало повернення Єлени, і народила від нього сина Муніта (Парфеній). Коли Муніт помер від укусу змії, вона померла від горя. За іншою оповіддю, Лаодіка кинулась із скелі, не в силах витримати втрату сина.

Лаодіка (за грецькою міфологією) — одна із доньок Агамемнона і Клітеместри, сестра Ореста, Іфіанасси і Хрісофеміди (Гомер, «Іліада»). У старогрецького поета Стесіхора і афінських трагіків ім’я цієї доньки Електра.

Лаодіка (за грецькою міфологією) — юна жриця з північної країни Гіперборея, яка привезла на острів Делос предмети культу Аполлона і почиталась там як одна із засновниць святилища цього Бога (Геродот).

Лаодіка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.

Мойри — богині долі. У уявленнях греків Мойра-доля кожного втілюється в якомусь матеріальному предметі — фетиші, носієві життєвих сил.

Лаодіка. Міфологія Давньої Греції

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися