Лаодам. Міфологія Давньої Греції

Лаодам. Міфологія Давньої Греції

Лаодам (за грецькою міфологією) — фіванський цар, син Етеокла, онук Едіпа. Після видалення Едіпа з Фів і смерті матері Іокасти, Етеокл розділив разом із братом Полініком царську владу у Фівах. Їх правління затьмарювали постійні сварки. Коли Етеокл загинув в єдиноборстві зі своїм братом Полініком за часів походу Семеро вождів проти Фів, Лаодам був ще дитиною. Регентом став його родич Креонт. Згодом престол захопив Лік. Коли до Фів підступили епігони, Лаодам вже був досить дорослим і очолив оборону міста. У битві при Глізі був розбитий Алкмеоном. Після поразки Лаодам із залишками своїх людей втік до Іллірію.
Аполлодор стверджував, що під час оборони Фів Лаодам був убитий Алкмеоном. Смерть Лаодама за Аполлодором була черговим ударом, який доля нанесла родині Лабдакідів. Деякі давні автори вважають, що на момент загибелі Етеокла Лаодам був вже дорослим. За порушення заборони про похорони Полініка він спалив своїх тіток, Антігону і Ісмену, що сховалися в храмі Гери у Платеях.

Лаодам. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юпітер — римський верховний Бог. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися