Лаодікія. Міфологія Давньої Греції

  Лаодікія. Міфологія Давньої Греції

  Лаодікія (у давнину) — місто у Фрігії, на річці Лікі. Лаодікея була заснована Антіохом II Сирійським в 261—246 роках до нашої ери на честь його дружини Лаодіки. Лаодікея була одним із центрів наук і мистецтв. Тут жив стоїк Антіох, тут була герофільська медична школа. Про розквіт мистецтва говорять існуючі розвалини старого міста. Під ім’ям Лаодікея відомо ще декілька міст старовини.

  Лаодікея морська — розташована на південь від Антіохії, на сирійському березі, на схід від острова Кіпру, в родючій місцевості, багата виноградом і південними плодами.

  Лаодікея ліванська — розташована на річці Оропті, в Келесирії; заснована Селевком I.

  Лаодікея в Лікаонії — розташована на північний захід від Іконія, міста в Малій Азії. Ксенофонт (Анабазис) вважає його фрігійським містом.

  Лаодікея — розташована на кордоні Індії і Персії, на південному сході від нинішнього Тегерана; заснована Антіохом III.

  Лаодікія. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

  Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

  Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Церера — римська Богиня полів і родючості. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

  Бахус, Либер — римський Бог виноградарства і виноробства. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

  Комментарии закрыты.