Ламія. Міфологія Давньої Греції

Ламія. Міфологія Давньої Греції

Ламія — персонаж старогрецької міфології. Донька Посейдона, чудовисько. Ламія була царицею Лівії, коханою Зевса і народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила кохану верховного Бога Зевса сну. Ламія була вимушена сховатись у печері і по велінню Гери перетворилась на криваве чудовисько, що викрадало і пожирало чужих дітей.
Оскільки Гера позбавила її сну, Ламія невпинно бродила ночами. Зевс, що зглянувся над нею, дарував їй можливість виймати свої очі, аби заснути, і лише тоді вона могла стати нешкідливою. Ламією називали нічні привиди, під виглядом гарних дів і хлопців, висмоктують кров у інших молодих людей. Такими ж істотами були Емпуза і Мормоліка. (Страбон; Діодор). Ламією у давнину називали також упирів і вампірів, які за народним уявленням новогреків, гіпнотичним чином заманювали хлопців і дів, і згодом убивали їх, лишаючи крові.
У пізніших легендах європейських народів Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми красивої жінки. Вона мешкала в лісовій гущавині, глухих ярах і покинутих замках. Ця істота спокушала чоловіків і жінок, як інкуб і суккуб відповідно, і смоктало їх кров. Аналогічний персонаж існував і в міфології південних слов’ян. Цю істота називали Ламя, воно було чудовиськом з тілом змії і собачою головою. Ламія здійснювала набіги на сади і пожирала всі плоди праці селян. Асоціювалася також з нічним кошмаром — Марой.

Ламія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися