Ламах. Міфологія Давньої Греції

Ламах. Міфологія Давньої Греції

Ламах (у давнину) — син Ксенофана, афінський полководець V століття до нашої ери. У 424 році зробив невдалу експедицію в Понт. У 415 році, разом з Алкивіадом і Никієм, в тріумвіраті начальників сицилійської експедиції, мав невдачу частково внаслідок небажанні останніх начальників прийняти його план негайного нападу на Сіракузи. Влітку 414 роки до нашої ери Ламах загинув під стінами Сіракуз. Арістофан звинувачує його в зайвій пристрасті до війни. За Плутархом, казна надавала йому гроші на плаття і взуття, оскільки він був бідним. Історик Фукидід зберіг опис Латомій сіракузьких, в яких загинула безліч афінських військовополонених після невдалої сицилійської експедиції.

Ламах. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися