Лакедемон. Міфологія Давньої Греції

Лакедемон. Міфологія Давньої Греції

Лакедемон (за грецькою міфологією) — син Зевса і Тайгети; чоловік Спарти, доньки Еврота. Засновник лакедемонської держави і його столиці Спарти, названої на честь дружини. Свою владу Лакедемон отримав від тестя — Еврота. У Лакедемона і Спарти було п’ятеро дітей: Амікл, Асина, Гимер, Клеодіка і Еврідіка. Лакедемоняни — спартанці, корінні мешканці Спарти.

Лакедемон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися