Лаерт. Міфологія Давньої Греції

Лаерт. Міфологія Давньої Греції

Лаерт (за грецькою міфологією) — цар Ітаки, онук Кефала, син Акрісія, чоловік Антіклеї, батько Одіссея. Лаерт був учасником Походу аргонавтів і Калідонського полювання. Передав царську владу Одіссею, оскільки сам був вже старий. Після відплиття Одіссея для участі у Троянській війні Лаерт мешкав із невеликою кількістю рабів у своєму маєтку неподалік від міста, довгі роки доглядаючи сад і оплакуючи зниклого сина (Гомер, «Одіссея»).
Сина Одіссея, що повернувся після довгих мандрів, Лаерт впізнав після того, як той перерахував йому усі дерева, які Лаерт із маленьким Одіссеєм саджали в саду царського маєтку, і коли побачив шрам на нозі сина, отриманий їм ще в юнацтві. Афіна, передбачаючи виступ проти Одіссея родичів вбитих ним женихів Пенелопи, збільшила сили Лаерта, який після цього ударом списа вбив Евпейта, батька предводителя женихів Антіноя. (Гомер, «Одіссея»).

Лаерт. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися