Ладон. Міфологія Давньої Греції

Ладон. Міфологія Давньої Греції

Ладон (за грецькою міфологією) — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї. Ладон володів сотнею голів і декількома голосами тварин. Змій розмовляв і по-людськи. Вартовий золотих яблук в саду Гесперид (Гесіод). Зображався таким, що обвиває священне дерево. Добуваючи ці яблука, Геракл вбив Ладона (Аполлодор) за допомогою стріли, просочена отрутою Лернейської Гідри (Аполоній Родоський). Вбитий Гераклом, він був взятий Герою на піднебесся і обернений на сузір’я.

Ладон (за грецькою міфологією) — Бог річки в Аркадії, син Океана і Тефіди, дід Евандра, батько Нікострати, Дафни і Метопи (Гесіод).

Ладон (за грецькою міфологією) — один із псів мисливця Актеона, онука Аполлона. Актеон був перетворений Богинею Артемідою на оленя за те, що бачив її голою у Гаргафійській долині у джерела Парфеній. Після цього за велінням Артеміди Актеона розтерзали його ж власні пси (Овідій).

Ладон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.

Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.

Деметра — Богиня родючості і землеробства, цивільного устрою і шлюбу, донька Кроноса і Реї, сестра і дружина Зевса, від якого вона народила Персефону.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися