Лаокоон. Міфологія Давньої Греції

Лаокоон. Міфологія Давньої Греції

Лаокоон (за грецькою міфологією) — троянський жрець Аполлона, віщун. Коли Троя у подиві і нерішучості розглядала залишеного ахейцями дерев’яного коня і деякі пропонували ввести його в місто, Лаокоон і Кассандра люто заперечували проти цього, застерігаючи співвітчизників від підступності греків. Проте троянці, вислухавши розповідь Синона, все більше схилялись до того, щоб прийняти в місто цей дар ахейців. В цей час на Лаокоона, що приносив разом з синами жертву Посейдонові, напали дві змії, що приплили по морю, розтерзали дітей Лаокоона і задушили його самого, після чого сховалися в храмі Афіни. Троя зрозуміла це як покарання Лаокоона за неповагу до Афіни і принесеному їй в дар коню і поспішили ввести дерев’яне чудовисько в місто, підготувавши тим самим собі погибель (Вергілій, «Енеїда»).
Інші джерела (у тому числі втрачена трагедія «Лаокоон» Софокла) пояснювала загибель Лаокоона інакше: Аполлон заборонив Лаокоону, що був його жерцем, одружуватись і мати дітей, але жрець порушив заборону і, більш того, зійшовся зі своєю дружиною в самому храмі Аполлона. За це він і був покараний Богом, причому, по одному з варіантів міфу, зміями були задушені лише діти Лаокоона (сталося це в тому ж самому храмі, де Лаокоон образив Аполлона). Сам він залишався в живих, аби вічно оплакувати свою долю (Квінтиліан).

Лаокоон. Міфологія Давньої ГреціїЛаокоон із синами (Ермітаж)

Лаокоон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися