Лаконіка. Міфологія Давньої Греції

Лаконіка. Міфологія Давньої Греції

Лаконіка — область Давньої Греції, яка межувала на півночі з Арголідою і Аркадією. Лаконський півострів з півночі на південь перерізаний двома хребтами, що йдуть паралельно, — Тайгетом на Заході і Парноном на сході. Цими гірськими ланцюгами Лаконика ділиться на три частини: область гори Тайгета, долину річки Еврот і область гори Парнона. Окрім річки Еврот і її великого припливу Енунта, лаконська долина зрошується безліччю невеликих річок, що біжать з гір і впадають в Еврот. Південніше Енунта починається краща частина долини, з безліччю селищ, що згрупувалися біля Спарти. У двадцяти стадіях від Спарти, також на лівому березі Еврота, знаходилося місто Амінти, серед зелені, гаїв і полів. Він був населений ахейсько-мінійським народом і користувався самостійністю. Але в VIII столітті до нашої ери цар Талекл завоював місто і зруйнував його. На північ від долини річки Енунта була розташована сувора гірська країна Скирітіда. Місцевість при морі, де Еврот впадає в Лаконський залив, низовинна і тому була мало населена. Рівнина, що тягнулася по західному побережжю Лаконської затоки, називалася Левкой, за білуватим кольором грунту. Тепер ця місцевість затоплена водою і незаселена.

Лаконіка. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГіадиНімфи, вважалися доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. Коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе з горя життя і були обернені богами на зірки, під ім’ям Гіад.

Гіппогриф — міфічна істота, що є поєднанням коня і грифона. Казковий крилатий напівкінь-напівлев старогрецьких міфів.

Гіганти — дикі, велетенські і родинні богам істоти. Є 150 божествами, синами Геї-Землі, яка була запліднена краплями крові, що впали з відрізаних статевих органів Урану.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися