Лаконія. Міфологія Давньої Греції

Лаконія. Міфологія Давньої Греції

Лаконія — старогрецька область, межувала на півночі з Арголідою, на заході з Аркадією і Мессенією, на півдні і сході із морем і була гористої країною. Незважаючи на дикість області, вона була густо населена, особливо в частинах близьких до моря. Мешканці вирізнялися великою енергією: у кам’янисті місцевості приносився чорнозем, аби отримати хоч який-небудь врожай. Середня частина Лаконії, долина річки Еврота — краща місцевість у всій області. Багатство ґрунту і рослинності, здоровий клімат, безпечне положення за гірськими стінами залучили сюди заповзятливих дорян, які завоювали всю країну і затвердились у самому її центрі (місто Спарта знаходилось на середині перебігу Еврота). З півночі долина Еврота була захищена трьома фортецями: Белеміною, Егісом і Пелланоєю.

Лаконія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ГамадріадиНімфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом з деревом і гинули разом з ним. Гамадріади інколи жили дуже довго, проте безсмертними не були.

Гарпії — доньки морського божества Тавманта і Океаніди Електри, число яких вагається від двох до п’яти. Зазвичай вони зображаються у вигляді огидних напівптахів-напівжінок. Навіть у їх іменах звучить буря: Аелла — «вітер», Аеллопа — «вихор», Подарга — «швидконога», Окіпета — «швидка», Келайно — «похмура».

Гекатонхейри (Сторукі) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій.

Гесперіди — доньки Атласу і Геспериди, що мешкали на щасливих островах, по сусідству з Горгонами. У саду, де вони жили і який охоронявся драконом Ладоном, зростали золоті яблука.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися