Лабдак. Міфологія Давньої Греції

Лабдак. Міфологія Давньої Греції

Лабдак (за грецькою міфологією) — фіванський цар, онук Кадма, син фіванського царя Полідора і Никтєїди. Батько Лая, дід Едіпа. Успадкував трон в дитинстві, як регент Фівами правил Нектей, його дід за матір’ю. Після його смерті регентом став брат Ніктея Лік. Коли Лабдак досяг повноліття, влада перейшла до нього. Проте незабаром Лабдак зазнав поразки від афінського царя Пандіона і помер, залишивши спадкоємцем однорічного сина Лая. У пізніх античних авторів повідомляється про загибель Лабдака, подібно Пенфею, від рук розлючених Вакханок (Аполлодор). Лабдакіди — нащадки Лабдака.

Лабдак. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися