Лаодамія. Міфологія Давньої Греції

Лаодамія. Міфологія Давньої Греції

Лаодамія (за грецькою міфологією) — донька Беллерофонта і Філоної (Гомер, «Іліада»). Народила від Зевса Сарпедона. Була вбита розгніваною Артемідою.

Лаодамія (за грецькою міфологією) — донька іолкського царя Акаста і Астідамії. Дружина фіолакського царя Протесилая, зразок подружньої вірності. Протесилай негайно після весілля відправився під Трою, де загинув у першій же битві. Дізнавшись про це, Лаодамія звернулася до Богів з благанням, аби вони дозволили йому з’явитися до неї на три години. Аполлодор і Гігін оповідають про те, що після смерті Протесилая Лаодамія і її полеглий чоловік продовжували пристрасно любити один одного. Зевс послухавши молитви подружжя, і Гермес привів Протесилая до Лаодамії на одну ніч. Коли Лаодамія зрозуміла, що тепер Протесилай вирушає в царство мертвих назавжди, вона закололась мечем і відправилася в підземний світ разом із ним. За іншим варіантом, Лаодамія, сумуючи по Протесилаю, виготовила його воскову статую і брала її з собою в ліжко щоночі; коли батько повелів спалити статую, Лаодамія кинулася у вогнище слідом за нею. Втрачена трагедія Еврипіда «Протесилай» була створена на основі цього міфу.

Лаодамія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися