Кастальське джерело. Міфологія Давньої Греції

Кастальське джерело. Міфологія Давньої Греції

Кастальське джерело — рясне джерело на південному схилі Парнасу, біля Дельф. У Давній Греції вважали священним ключем Бога Аполлона та муз. Він дарував натхнення поетам і музикам. За однією із версій, назва джерела має походження від імені німфи Касталії, яка, рятуючись від переслідувань Аполлона стрибнула в струмок. Із часом Кастальске джерело стали вважати джерелом натхнення. А здатність здійснювати пророцтва йому приписували з тих часів, коли з’явились оповіді о музах. Кастальське джерело використовували для здійснення ритуального омовення паломниками у Дельфах, а також Піфією перед початком її пророцтв.

Кастальське джерело. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися